Kurucu Hakkında

sirzat-balin-kimdir1967 yılında Ankara’da doğan Şirzat Balin, lise eğitimini İsviçre’nin St.Gallen şehrinde Institute auf dem Rosenberg; üniversite eğitimini de İsviçre’nin Cenevre kentinde Webster University’de tamamlamıştır.

1992 yılında üniversite mezuniyetinin ardından iş hayatına İsviçre’de Koç Grubu şirketi Kofisa Trading SA’da finans sorumlusu olarak başlamış, daha sonra aynı şirketin satış biriminde tekstil hammadeleri ticareti yaparak devam etmiştir.

Kofisa’da çalıştığı dört senenin ardından 1996 yılında Türkiye’ye dönerek aile şirketinde çalışmaya başlayan Balin, bu dönemde Rusya ve Türkiye arasında çeşitli ticari faaliyetlerde bulunmuştur.

Dört yıllık aile şirketi tecrübesinden sonra 2000 yılında, bilişim sektörünün önde gelen sistem entegratörlerinden Gantek Teknoloji firmasına katılarak, kuruma yabancı sermaye girişi sürecinde şirketin finansal ve idari yönetiminde üst düzey görevler almıştır.

2000 – 2015 yılları arasında Gantek Teknoloji’de profesyönel yönetici ve şirket ortağı olarak çalışan Balin, sırasıyla Ticari Koordinatör, Finans Direktörü, Mali İşler Başkanı & Yönetim Kurulu Üyesi ve son olarak Genel Müdür & Yönetim Kurulu Başkan Vekili  görevlerini yürütmüştür.

hbs
2007 yılında ABD’li Institute of Management Accountants (IMA) tarafından verilen, yönetim muhasebesi ve stratejik finans alanında uluslararası tanınırlığı olan profesyonel yetkinlik sertifikası CMA (Certified Management Accountant) ünvanı alan Şirzat Balin, 2013 yılında Harvard Business School’da katıldığı üst düzey yöneticilere yönelik Advanced Management Program (AMP)’i başarı ile tamamlamıştır.

2015 yılında Lima Yönetim’i kuran Balin, bugün kurumsal şirketlere Genel Yönetim ve Finansal Yönetim alanlarında yönetim danışmanlığı hizmetleri vermektedir.